Centrální stezka - z nejzápadnějšího do nejvýchodnějšího bodu České republiky

VIA CZECHIA - Centrální stezka, turistické mapy.

Mapy jsou uloženy v papírových krabičkách. Formát map: A2, tisk na standardní papír, mapy po složení: cca 9,9 x 14,5 cm, box (krabička): cca 11 x 16 x 4 cm. Boxy jsou prodejné samostatně.
Součást balení: mapy, legenda. Přehledky s rozsahy jsou níže. 


BOX 1

Centrální stezka, první box s mapami: Z NEJZÁPADNĚJŠÍHO BODU ČR DO DAVLE

úseky Smrčiny a Chebská pánev, Slavkovský les, Postřelí, Údolí Berounky

0 – 345 km
Nejzápadnější bod ČR - Aš - Františkovy Lázně - Dolní Žandov - Kladská - Bečov nad Teplou - Toužim - Žlutice - Rabštejn nad Střelou - Plasy - Liblín - Skryje - Roztoky - Beroun - Zadní třebaň - Davle

 

1.vydání, květen 2023
Soubor 9 oboustranných turistických map. 



 

KOMPLETNÍ TRASA Centrální stezka = 3 boxy:

1.

VIA CZECHIA - Centrální stezka, box 1 (1/3)
Centrální stezka, box 1 (1/3)
 

Centrální stezka - kompletní pokrytí trasy mapami v měřítku 1 : 25 000, 3 boxy s mapami.


Centrální stezka

Centrální stezka je třetí nejdelší samostatnou trasou Via Czechia, spojuje nejzápadnější a nejvýchodnější body ČR a vede přibližně centrem země. Stezka prochází přes několik středových bodů ČR: geometrický střed v Číhošti, střed diagonál v Golčově Jeníkově a střed podle hranic v Senešnici.

Centrální stezka je první dálkovou trasou v Česku, která má samostatné trasy pro pěší, cyklisty, běžkaře i vodáky.


Základní pěší varianta Centrální stezky měří 1036 km a je rozdělena na 47 denních etap s průměrnou délkou 20-25 km, vždy s možností ubytování pod střechou. Centrální stezka je rovněž vhodná pro putování na kole, cyklistická varianta měří celkem 1032 km a lze ji zvládnout za 2-3 týdny. Nejvyšší pasáže trasy lze projet na lyžích, celkem je možné využít 163 km lyžařských tras. Vodácky lze splouvat úseky na řekách Střela, Berounka, Sázava, Chrudimka a Svratka – celkem 335 km. 


Centrální stezka je rozdělena na 12 úseků, které tvoří samostatné horské celky nebo přirozené geografické oblasti. Celkem trasa prochází přes 8 chráněných krajinných oblastí a bezpočet přírodních parků, rezervací a přírodních památek. Nejvyšším bodem na trase je 1067 m vysoký Velký Polom v Moravskoslezských Beskydech, stezka rovněž prochází přes nejvyšší vrcholy Smrčin (Háj, 758 m), Slavkovského lesa (Lesný, 983 m), Žďárských vrchů (Devět skal, 836 m) a Vsetínských vrchů (Vysoká, 1024 m).  Na trase projdete kolem 29 poutních míst.
popis trasy: zdroj www.viaczechia.cz 


Dotazy a připomínky - tištěné mapy
Uvítáme Vaše připomínky a náměty k titulům - pro odpověď vyplňte kontaktní údaje - děkujeme. Formulář bude odeslán na adresu info(zavináč)geodezieonline.cz
E-mail pro odpověď

znaků do konce.
Přiložit soubor (max. 3000 kB)
Můžete přiložit soubor
Přiložit soubor (max. 3000 kB)
Můžete přiložit soubor
Odpověď
antiSpam [nový kód]